Monochroma ile Oyun Dünyasına Türk damgası!

monochromaMonochroma Nowhere Studios tarafından yazılıp, geliştirilen ve tamamen Türk yapımı olan bir  sinematik puzzle platform oyunudur. Monochroma’ nın hikayesi 1950′ lerde geçiyor, oyunun neredeyse tamamına siyah, beyaz ve kırmızı renkler hakim görünüyor. Nostalji seven oyun severlerin ilgisini çekeceğini sanıyorum.

Monochroma Limbo ve Ico’nun bir araya gelmiş hali. Ancak sadece bu iki oyunu başarılı bir şekilde birleştirmekle kalmıyor ayrıca oynayanlara görsel, entellektüel ve duygusal bir tecrübe sunuyor. Intro ve ara-sahne videolarıyla ya da abartılı seslendirmelerle göz boyamaya çalışmak yerine, bulmacaları ve oyun içi görselleriyle kendini gösteriyor. Monocroma gerçekçi mekanları, tutarlı ve gerçekçi fizikle çalışan bulmacalar ve sürekli değişen kasvetli atmosferiyle sizleri saatlerce bilgisayar başına hapsedeceğe benziyor.

Oyunun demosunu indirip deneyebilirsiniz. Ben indirdim ve denedim. Oyuna kardeşinizin uçurduğu uçurtmayı takip ederek başlıyorsunuz. Kardeşinize yetiştiğinizde kardeşiniz çatıdan düşüyor ve yaralanıyor ve sizde oyuna kardeşinizi sırtınızda taşıyarak devam ediyorsunuz. Bulmacaları çözerek ilerliyorsunuz. Işıklı alanlarda kardeşinizi sırtınızdan indirebiliyorsunuz. Tabi ki bulmacayı çözdükten sonra tekrar kardeşinizi sırtınıza almanız gerekiyor yoksa ilerleyemiyorsunuz. Oyun böyle devam ediyor. Tam sürümü dört gözle bekliyorum.

Monochroma’ nın yapımcılarına oyunu geliştirmeleri için oyunun kickstarter.com‘ daki proje sayfasına göz atabilirsiniz ve hatta bağış yaparak yardım edebilirsiniz.

Resmi web sayfası : http://www.monochromagame.com/

Resmi demo : http://www.monochromagame.com/Monochroma/redirectdownloaddemo.html

Proje Sayfası : http://www.kickstarter.com/projects/445804219/monochroma

Monochroma Trailer:

Add a Comment