Forensit User Profile Wizard ile Local User Profilini Domain User Profiline Tasımak

Bu yazımda sizlere Workgroup bilgisayarda kullanılan local kullanıcı profilinin, bilgisayarın domaine  alınması ile birlikte oluşturulan domain kullanıcısına aktarılmasını anlatacağım.

Forensit User Profile WizardSizinde bildiğiniz gibi workgroup sistemlerde Local kullanıcılar vardır ve workgroup sistemden Domain sistemine geçiş yaptığımızda DC Server üzerinde Domain kullanıcıları oluştururuz ve bu kullanıcılarla bilgisayarlarda oturum açarız. Domain kullanıcısı ile bilgisayarda oturum açtığınızda dosyaların, masaüstünün, belgelerin, ayarların vb. Local kullanıcı profilinizde kaldığını göreceksiniz. İşte bu anda yardımımıza Forensit User Pofile Wizard Programı yetişiyor.

Kullanımı çok kolay;

Programın kurulumunu yapıktan sonra programı çalıştırıyoruz, ilk önce Local kullanıcımızı taşıyacağımız Domainin tam adını seçiyoruz ve hemen altındaki bölüme de Domaindeki kullanıcı profil ismini yazıyoruz ileri dediğimizde program bize Local kullanıcımızı seçmemizi istiyor ilgili Local kullanıcıyı seçiyoruz ve ileri dediğimizde işlem tamam oluyor bilgisayarı yeniden başlatıp domain kullanıcısı ile oturum açığımızda sizde göreceksiniz ki tüm masaüstü, diğer dosya ve ayarların domaindeki kullanıcıya aktarıldığını.

NOT: Konuyu yakın bir zamanda ekran görüntüleri ekleyerek daha verimli olması için yeniden düzenleyeceğim.

Add a Comment