ESET SECURITY MANAGEMENT CENTER APPLIANCE VMWARE DEPLOY SORUNU

Uzun zaman sonra yazma fırsatı yakaladım. Bu sefer bahsedeceğim konu Vmware OVA uzantılı appliance template’leri Vcenter ile deploy ederken yaşanan geçersiz sertifika hatası ile ilgili olacak. Bu konuyu neden seçtiğimi söylemem gerekirse, bir kaç hafta önce bir müşterimde Eset Security Management Center Appliance kurulumu esnasında yaşadığım ve haftalarca çözüm aradığım ve bulduğum çözümün sizlerinde işine yarayacağını düşündüğüm için kaleme almak istedim.

Senaryomuz çok basit Eset Antivirüs lisansınız var ve Client’larınızı ESMC 7 Appliance ile yönetmek istiyorsunuz. ESMC 7 Appliance’ı indirdiniz ve Vmware Venter’ınız üzerinden sisteminize deploy edeceksiniz. Fakat o da ne? Deploy ederken birde baktınız “Geçersiz sertifika” uyarısı alıyorsunuz.

Çözüm bulmam birkaç haftamı aldı fakat çözümün çok basit olduğunu söyleyebilirim.

ÇÖZÜM :

İndirdiğiniz ESMC 7 Appliance dosyasını (indirdiğiniz *.OVA uzantılı dosya) 7zip programı ile açıyorsunuz ve içerisinde bulunan sertifika dosyalarını siliyorsunuz ve kaydedip 7zip programını kapatıyorsunuz. Sonrasında yeniden Vmware Vcenter üzerinden bu Appliance dosyanızı (*.ova) deploy etmeniz yeterli.

Add a Comment